Trzeci Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Prof. Józefa Świdra

Szanowni Państwo,

już niebawem, bo w dniach 8 – 10 grudnia w Cieszynie i innych miejscowościach Śląska Cieszyńskiego, oraz w Katowicach odbędzie się Trzeci Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Prof. Józefa Świdra.

Kolejny raz środowisko cieszyńskie składa hołd wybitnemu kompozytorowi i pedagogowi, Prof. Józefowi Świdrowi. Warsztaty, seminaria, benefis, koncerty i Międzynarodowy Konkurs Chóralny wypełnią czas miłośnikom muzyki na Śląsku Cieszyńskim i w Katowicach.

Pomysłodawcą festiwalu jest Reprezentacyjny Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który jest jednym z najstarszych zespołów chóralnych na Śląsku. Zamysłem organizatorów jest, aby w ramach jednego festiwalu połączyć wszelkie środowiska,  które skupiają się na promocji muzyki poprzez działalność chóralną –  środowiska akademickie, artystyczne i religijne. Ma również propagować wartość tradycji historycznych i przywiązania do ziemi ojczystej poprzez kultywowanie kultury muzycznej regionu, popularyzowanie twórczości kompozytorów Śląska Cieszyńskiego na całym świecie, a także rozpowszechnianie chóralistyki.

III Festiwal prof. Świdra - plakatW RAMACH FESTIWALU ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ:

1. 8 – 9 grudnia 2017 r. – SEMINARIUM I MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY DLA DYRYGENTÓW
    8 grudnia 2017 r. (piątek), Sala Kameralna Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie
    godz. 13.00 – 14.30 prof. Krystyna Świder – Solowa i zespołowa emisja głosu
    godz. 15.00 – 16.30 prof. Beatriz Blanco, prof. Marek Walawender – Rytmy południowoamerykańskie w muzyce wokalnej i gitarowej na przykładzie wybranych utworów wenezuelskich i argentyńskich
    9 grudnia 2017 r. (sobota), Sala Konfirmacyjna, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie
    godz. 15.30 – 17.00 Eva Šeinerová / Czechy – O chóralistyce poważnie i humorystycznie. System kształcenia chóralnego w Republice Czeskiej na przykładzie Chóru PERMONIK.
  2. 9 grudnia 2017 r. (sobota) Sala ZPiT Ziemi Cieszyńskiej
    godz. 9.00 – 14.00 , MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHÓRALNY IM. PROF. JÓZEFA ŚWIDRA, PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE: 12 chórów: Lwów, Poznań, Gdańsk, Łódź, Kraków, Bielsko i in.
  3. 8 – 10 grudnia 2017 r. Koncerty festiwalowe w miejscowościach Śląska Cieszyńskiego
  4. 9 grudnia, 2017 r. (sobota), Kościół Jezusowy w Cieszynie
    godz. 19.00  Ariel Ramirez NAVIDAD NUESTRA oraz koncert laureatów MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU CHÓRALNEGO IM. PROF. JÓZEFA ŚWIDRA
  5. 10 grudnia 2017 r. (niedziela) Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach
    godz. 17.00 – koncert W PRZEDŚWIĄTECZNYM NASTROJU Z MUZYKĄ KRZESIMIRA DĘBSKIEGO.

Więcej informacji i szczegóły programu na plakacie oraz stronie: www.festiwalswider.us.edu.pl
W razie pytań służę informacją – dr hab. prof. UŚ Izabella Zielecka-Panek, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra
tel. +48 603635800

Tu można zobaczyć, jak festiwalowe wydarzenia widział obiektyw Tomasza Stolza